GKDA ve YB 27. Ulusal Kongresi


Değerli Meslektaşlarım,


GKDAYB derneğinin ulusal kongreleri, bugüne dek göğüs, kalp damar anestezisi ve yoğun bakım alanında güncel bilgileri paylaştığımız ve dostluklarımızı pekiştirdiğimiz ortamlar olmuştur.

Derneğin ilk kongresi Nevşehir de yapılmıştır (1992). O günden bu yana düzenlenen kongrelerle, Kapadokya (2015), Marmaris (2014), Trabzon (2013), Bodrum (2012), Antakya (2011), Eskişehir (2010), Gaziantep (2009), Antalya (2008), Malatya (2007), Bolu-Abant (2006), Denizli (2005) gibi Anadolunun pek çok ilinde bir araya gelerek halkımızı ve ülkemizi tanıma fırsatı yaratılmıştır.

Bu yıl, pandemi koşulları nedeni ile zorunlu olarak verilen aradan sonra 27. Ulusal GKDA ve YB kongresi geleneksel yöntemle yüz yüze İzmir’ de gerçekleştirilecektir. İzmir ilimiz, doğal güzellikleri yanında bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluşundaki rolü ile de hepimizin kalbindedir.

Bu sene yapacağımız kongre programını pandeminin izin verdiği ölçüde zengin bir şekilde planlamaya çalıştık. Bu çerçevede, kongre öncesi düzenlenecek kurslarla belli konulara odaklanılarak yoğun bilgi ve beceri paylaşımı sağlanacaktır. Güncel ve tartışmalı konularda bilimsel sunular ve teknolojik yenilikleri konu alan uydu sempozyumları ile görüş alışverişinde bulunulacaktır. Son gün gerçekleşitirilecek sosyal program ile İzmir ili merkezi gezilecektir.

Bu programı özenle hazırlanmış olan kongrede beraber olabilmek dileği ile sizleri kongremize, İzmir’ e davet ediyorum ve sağlıklı günler diliyorum.

GKDAYB Derneği Yönetim Kurulu Adına
Prof. Dr. Tülün Öztürk
Dernek Başkanı

Kongre Web Sayfası


TOP