Editörden

Editörden

                                                                                                                                                                                                   01.06.2016
Değerli Meslektaşlarım,

Göğüs-Kalp-Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği Dergisi’nin editörlük görevi 2016 yılı mart ayından itibaren Sayın hocamız Prof.Dr.Zuhal Aykaç tarafından tarafıma devredilmiştir.


Bildiğiniz gibi dergimizin ulusal ve uluslararası veritabanlarında yer alması başlıca hedeflerimizdendi. Dergimiz Excerpta Medica/Electronic Publ., Scopus, EBSCO Publishing Inc. veri tabanlarına ve Türk Medline Ulusal Sağlık Bilimleri Süreli Yayınlar Veritabanı dahildir.


2013 yılında “Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği Dergisi”nin Tübitak ULAKBIM Ulusal Veri Tabanı’na kaydı yapıldı. Dergimiz “ULAKBİM Veri Tabanları Komiteleri” tarafından belirlenen “Dergi Değerlendirme Kriterleri” doğrultusunda değerlendirilmekte ve kısa sürede veri tabanında yerini alacaktır. Bugüne kadar yapmış olduğu bu çalışmalarında dolayı Prof.Dr.Zuhal Aykaç’a teşekkür ederiz.


Tüm meslekdaşlarımızın, yıllardır göğüs kalp damar anestezisi ve yoğun bakımı ile ilgili bilimsel yazılarına bir paylaşım platformu olan dergimize desteklerinden dolayı teşekkür eder, dergimiz ve sizler için hedeflediğimiz noktalara ulaşmamızın önemini bir kez daha vurgulamak isterim.

 
Klinik çalışmaların yanısıra olgu sunumları ve editöre mektup gibi yazılar ile deneyimlerimiz paylaşılmaktadır, ancak bunlara dergi içeriğinde sınırlı sayıda yer verilebilmektedir. Bu nedenle olgu sunumları ve editöre mektup yazıların e-dergi platformunda yayınlanmakta olduğunu da hatırlatmak isterim. 

 
Dergimiz üyelerin belirttikleri adreslere postalanmaktadır. Dergilerin ulaşımında mağduriyet yaşanmaması için adres güncellemelerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine bildirmenizi rica ediyoruz.


Dergimizin bir yıl boyunca düzenli ve belirlenen takvim çerçevesinde çıkmasında destek veren, emeği geçen tüm yayın kurulu üyelerine ve Logos Yayıncılık Tic. A.Ş. mensuplarına, Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerine, dergimizin web sitesi yöneticisine ve siz bilimsel çalışma ve yazılarını dergimize gönderen değerli meslekdaşlarıma teşekkür ederim.


Hepinize sağlık, başarı, huzur ve mutluluk dolu günler dilerim.

 

Doç. Dr. Türkan Kudsioğlu
Sorumlu Yazı İşleri Md/Editör